Ekspresy do kawy automatyczne

Kawa z pianką? A może czarne espresso? To wszystko zapewni automatyczny ekspres do kawy. Już teraz wszystkie poranki spędzisz przy aromatycznej, świeżo pachnącej kawie. 

W poniższej kategorii dostępne są nowoczesne i eleganckie ekspresy do kawy Stalgast, Hendi, Nivona oraz De'Longhi. Wysoka jakość oraz najwyższe parametry sprawiają, że urządzenia świetnie sprawdzą się zarówno w domu, jak i w małych kawiarniach oraz w stołówkach pracowniczych. 

Jaki automatyczny ekspres do kawy wybrać?

Automatyczne ekspresy do kawy dzięki szerokiej gamie możliwości mogą być wykorzystywane przy przygotowywaniu każdego rodzaju kawy, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt spełniający nasze oczekiwania. 

Ważnym parametrem przy wyborze ekspresu do kawy jest jego moc. To od niej zależy, jak szybko ekspres będzie podgrzewał wodę, a co za tym idzie, jak szybko przygotuje kawę. Dostępne na naszej stronie urządzenia charakteryzują się wysoką mocą od 1350 W do 1465 W, dzięki czemu przygotowanie kawy nie powinno zająć nawet minuty. 

Równie ważnym parametrem jest ciśnienie, z jakim urządzenie przepuszcza wodę przez kolbę ze zmieloną kawą. To od ciśnienia zależy, jak dużo aromatu i smaku zostanie w czarnym naparze po przesączeniu się przez kolbę. Dla zapewniania najwyższej jakości pompa ekspresu powinna wytwarzać ciśnienie o wartości 15 barów. Ekspresy o mniejszym ciśnieniu (9-12 bar) nadają się jedynie do przygotowania espresso. 

Większość nowoczesnych ekspresów w standardzie wyposażona jest w  młynek do kawy, dzięki czemu nie musimy kupować kolejnego urządzenia służącego jedynie do mielenia ziaren.  Kupując ekspres, warto zwrócić uwagę na rodzaj młynka. Młynki dzielą się na udarowe i żarnowe. Dla zapewniania najlepszego aromatu oraz smaku polecamy młynki żarnowe, które działają na zasadzie walców, nie nagrzewając ziaren. 

Spieniacz do mleka to podstawa każdego ekspresu do kawy, bez niego przyrządzimy jedynie espresso. Odpowiednio spienione mleko to klucz do przyrządzenia pysznego cafè latte. Spieniacze do mleka dzielą się na dwa rodzaje:  

  • dysze do spieniania mleka,
  • systemy spieniania i podgrzewania mleka bezpośrednio w urządzeniu. 

Ostatnią bardzo ważną, lecz pomijaną częścią ekspresu jest zbiornik na wodę. To od jego wielkości zależy, jak często będziemy musieli dolewać wodę do urządzenia. W trakcie pracy ekspres automatycznie przepłukuje swoje dysze dlatego, nawet gdy nie przygotowujemy kawy, woda znika w dość szybkim tempie. Dlatego dla zapewniania komfortu użytkowania polecamy ekspresy z ponad litrowymi zbiornikami na wodę. 

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem. W razie potrzeby służymy fachową pomocą przy dokonywaniu wyboru.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

24 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

24 produkt(ów)

Nie znalazłeś szukanego produktu? Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!
Ekspresy do kawy automatyczne

Minimal Price: 1138.21