Miksery ręczne / blendery

Blender gastronomiczny to niezawodne urządzenie w każdej profesjonalnej kuchni, jak również w gospodarstwie domowym. Z jego pomocą możemy szybko i łatwo przygotowywać niezliczoną ilość dań, od zup kremowych, przez sosy i dipy, aż po koktajle i kremy do ciast czy deserów. W poniższej kategorii oferujemy blendery ręczne przeznaczone do pracy w barach, pubach, restauracjach i kawiarniach, spełniające oczekiwania kucharzy i barmanów – a także urządzenia dla wymagających amatorów domowego gotowania. Wiodące marki, jak Robot Coupe, Hendi, RM. Blendery gastronomiczne ze stałą i zmienną prędkością, o rożnych parametrach roboczych.

Blender gastronomiczny to urządzenie lekkie i poręczne, umożliwiające, w przeciwieństwie do blendera kielichowego, bezpośrednie miksowanie w garnkach i miskach. Wyposażenie tego typu jest niezastąpione w wielu mniejszych lokalach – choć nie tylko. Sprawdza się zawsze wtedy, gdy zależy nam na szybkiej, łatwej i efektywnej pracy.

Jak wybrać blender gastronomiczny?

Bardzo istotnym parametrem przy wyborze blendera gastronomicznego jest moc. To od niej zależeć będzie, jak twarde produkty urządzenie będzie w stanie rozdrobnić. Nie każdy blender gastronomiczny nada się do miksowania surowych warzyw, jak ziemniaki czy buraki. Inne urządzenie wybierzemy zatem do robienia drinków na barze, a inne do kuchni. W sprzedaży dostępne są blendery o mocy w granicach 600-700 W. Blender gastronomiczny ręczny będzie miał mniejszą moc niż blender stacjonarny, warto zatem zastanowić się, czy nie będą nam potrzebne oba rodzaje urządzeń, każde z nich do wykonywania innych zadań.

Znaczenie ma również rodzaj zasilania. Do wyboru mamy blendery ręczne przewodowe i bezprzewodowe. Drugi typ zyskuje na popularności dzięki dużej wygodzie użytkowania. Blender gastronomiczny będzie niezastąpiony w pracy barmana. Blendery przewodowe mają jednak większą moc i umożliwiają ciągłą pracę, bez potrzeby ładowania akumulatorów, jak w przypadku urządzeń bezprzewodowych. Z tego powodu oba typy zasilania nadal mają wielu zwolenników.

Ważny jest też maksymalny czas pracy danego urządzenia. Do profesjonalnej kuchni powinniśmy wybrać blender gastronomiczny przeznaczony do pracy ciągłej.

Na końcu zwróćmy również uwagę na obudowę blendera. Obudowy wykonane w całości z metalu zapewniają większą wytrzymałość urządzenia. Uchwyty blenderów są najczęściej wykonane z tworzyw sztucznych ze względu na pewniejszy chwyt oraz przyjemniejszą w dotyku powierzchnię. Końcówka blendera winna być wykonana ze stali nierdzewnej.

W ofercie sklepu Gastrro dostępne są blendery gastronomiczne z dobrych, wytrzymałych materiałów, wyselekcjonowane z myślą o potrzebach pracowników gastronomii. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi modelami, a w razie jakichkolwiek pytań, służymy rzeczową poradą.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

53 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

53 produkt(ów)

Nie znalazłeś szukanego produktu? Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!
Miksery ręczne / blendery

Minimal Price: 75.61