Ekspresy do kawy kolbowe

Ekspres kolbowy do kawy to profesjonalne urządzenie do użytku w hotelach, restauracjach oraz kawiarniach. Jego użytkowanie jest znacznie trudniejsze od pozostałych ekspresów do kawy, dlatego przeznaczone jest głównie do pracy z baristami. 

W poniższej kategorii znajdą Państwo ekspresy kolbowe najlepszych producentów Stalgast, Redfox oraz Hendi. Najwyższa jakość oraz najlepsze parametry sprawiają, że  użytkowanie ekspresów jest wygodne i bezpieczne dla użytkownika. 

Jaki ekspres kolbowy do kawy kupić?

Wybór ekspresu do gastronomii powinien być uzależniony od wielkości lokalu oraz od częstotliwości jego pracy. Jeżeli posiadamy lokal serwujący głównie kawę, powinniśmy zaopatrzyć się w ekspres dwu albo trzy kolbowy. Zapewni to komfortową obsługę wszystkich klientów. 

Przy wyborze ekspresu powinniśmy zwrócić uwagę na moc elektryczną. To od nie zależy, jak szybko urządzenie będzie podgrzewać wodę w bojlerze, a co za tym idzie, jak szybko przygotuje kawę. Dostępne na naszej stronie ekspresy charakteryzują się wysoką mocą od 2.5 kW do 4.75 kW, dzięki czemu  proces parzenia kawy  nie powinien zająć nawet minuty. 

Równie ważnym parametrem przy wyborze ekspresu jest ciśnienie, jakie może wytworzyć urządzenie. W ekspresach kolbowych pompa powinna wytwarzać ciśnienie o wartości 9 barów. Jest to ciśnienie wody, które zapewnia przygotowanie pysznego, aromatycznego espresso. 

W przeciwieństwie do ekspresów automatycznych, ekspresy kolbowe w znacznej większości nie są wyposażone w młynki. Do urządzenia trzeba dokupić osobne urządzenie, służące do mielenia ziaren. Wyjątkiem są ekspresy Redfox EMC 1P/W/M/C oraz Redfox EMC 1P/B/M/C wyposażone w młynek do kawy. 

Ostatnią bardzo ważną, lecz pomijaną częścią ekspresu jest zbiornik na wodę. To od jego wielkości zależy, jak często będziemy musieli dolewać wodę do urządzenia. W trakcie pracy ekspres automatycznie przepłukuje swoje dysze dlatego, nawet gdy nie przygotowujemy kawy, woda znika w dość szybkim tempie. Dlatego dla zapewniania komfortu użytkowania polecamy ekspresy z ponad pięciolitrowych zbiornikami na wodę. 

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem. W przypadku wątpliwości lub pytań przy wyborze ekspresu kolbowego zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym.

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

15 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

15 produkt(ów)

Nie znalazłeś szukanego produktu? Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!
Ekspresy do kawy kolbowe

Minimal Price: 3401.63