Podobne modele
Produkty powiązane
Opis
Do świadczenia usług gastronomicznych na najwyższym poziomie potrzebne jest wiele urządzeń, które pomogą podczas tych czynności. Na rynku dostępne są przeróżne produkty przeznaczone do konkretnej rzeczy. Niestety rozmiary kuchni nie są nieograniczone. Czasami może już zabraknąć miejsca na jakieś konkretne urządzenie. Co można zrobić w takiej sytuacji? Niekiedy najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie w sprzęt wielofunkcyjny. Taka decyzja pozwoli zaoszczędzić miejsce w kuchni przy jednoczesnym posiadaniu bardzo funkcjonalnego sprzętu.
Urządzenie wielofunkcyjne marki Sammic z całą pewnością pomoże w wielu zadaniach i zdecydowanie ułatwi prace w kuchni. Maszyna ta wyposażona jest w trzy podstawowe elementy:
- głowica do szatkowania warzyw
- Zbiornik kutra-emulgatora
- blok z silnikiem
Blok z silnikiem posiada wiele znaczących cech, na które warto zwrócić uwagę. Wykonany jest z wysokiej klasy stopu aluminium. Silnik chłodzony jest wentylatorem, co umożliwia urządzeniu prace przez około 30 minut bez przerwy (potem konieczna jest przerwa około 10 min). Całość jest bardzo prosta w utrzymaniu czystości. Blok wyposażony jest między innymi w:
- elektryczny, wodoszelny panel sterujący z podświetleniem LED, który pokazuje prędkości czasu i kody błędów,
- timer pozwalający na programowanie czasu pracy w zakresie od 0 do 10 minut,
- przycisk trybu pracy pulsacyjnej (tylko dla wolnych obrotów),
- mikrowyłącznik bezpieczeństwa blokujący obroty silnika w razie potrzeby
Głowica szatkownicy z otworem o powierzchni 200 cm² do warzyw z całą pewnością znajdzie zastosowanie w każdej kuchni. Przeznaczona jest głównie do rozdrabniania warzyw za pomocą szerokiej gamy tarcz i kratek. Dzięki niej uzyskasz różnej grubości plastry, wiórki, słupki, kostki czy pokroisz ziemniaki na frytki (ilość możliwości jest opcjonalna i zależy od zamówionych do zestawu tarcz). Maszyna wykonana jest z odlewu aluminiowego cechujący się dużą wytrzymałością oraz przystosowaniem do intensywnej pracy. Szatkownica posiada duży pojemnik na warzywa (136 cm2). Jej wydajność wynosi od 150 do aż 650 kilogramów. Posiada również pięć prędkości cięć od 367 do 1000 obrotów na minutę. Profilowany dysk ewakuacyjny również przyczynia się do zwiększonej wydajności maszyny. Otwór wsadowy szatkownicy pozwoli bez trudu wsadzić większość warzyw do urządzenia. Konstrukcja dźwigni dociskowej natomiast sprawia, że użytkownik nie musi wkładać wysiłku w dociskanie warzyw do otworu, zwiększając tym samym komfort użytkowania. Dźwignie i pokrywę można w łatwy sposób zdemontować, aby w wygodny sposób można było umyć urządzenie. Otwór wylotowy maszyny znajduje się po prawej stronie. Poziom hałasu to około 70dB.
Zbiornik kutra-emulgatora przeznaczony jest głównie do rozdrabniania, siekania, mielenia i mieszania wszelakich produktów, takich jak warzywa i zioła, mięsa surowe i gotowane, ryby, owoce, orzechy, kostki lodu, oraz zagniatania wszelkiego rodzaju ciasta. Oprócz tego urządzenie może być stosowane do pracy z płynami. Zbiornik zastosowany w kurze ma pojemność 5.5 litra. Jest wykonany ze stali nierdzewnej i posiada pokrywę zrobioną z poliwęglanu. Posiada on 10 dostępnych prędkości od 365 do 3000 obrotów na minutę. Pojemnik można bez problemu zdejmować z maszyny. W komplecie znajduje się również nóż ząbkowany.
Więcej informacji
| Numer katalogowy | 1050769 |
|---|---|
| EAN | 8435561001258 |
| Producent | Sammic |
| Dane GPSR |
Sammic Headquarters Export Department ul. Polígono Basarte 1, 20720 Azkoitia, Gipuzkoa, ES |
| Gwarancja | 2 lata |
| Szerokość | 391,00 mm |
| Głębokość | 400,00 mm |
| Wysokość | 652,00 mm |
| Pojemność | 5,50 l |
| Zasilanie | Prąd |
| Napięcie | 230 V |
| Moc elektryczna | 1500 |
| Ilość obrotów | 3 000,00 obr./min |
| Wydajność na godzinę | 200,00 kg/h |
| Przystosowanie do pracy ciągłej | Nie |
| Pojemnik zapasu | 136 cm2 |