Podobne modele
Opis
Mandolina japońska Hendi Samurai to wyjątkowo precyzyjne narzędzie, które pozwala ciąć warzywa i owoce na idealnie cienkie, równe plastry lub słupki julienne. Niezwykle ostre elementy tnące oraz powierzchnia z powłoką nieprzywierającą sprawiają, że krojenie z użyciem mandoliny jest szybkie, skuteczne i bezpieczne.
Materiał wykonania
Mandolina do krojenia warzyw i owoców charakteryzuje się solidnym wykonaniem z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna, tworzywo ABS oraz polipropylen. Płaska, stalowa powierzchnia jest pokryta nieprzywierającą powłoką PTFE, po której krojone warzywa i owoce łatwo się ślizgają.
Element tnący
Mandolina jest wyposażona w:
- 2 płaskie ostrza – gładkie i ząbkowane – umieszczone są pod kątem na odwracanym elemencie,
- demontowany obrotowy wałek – na którym znajdują się zębate ostrza, z zabezpieczeniem chroniącym przed wysunięciem. Ustawienie pozycji wałka do demontażu jest oznaczone na pokrętle.
Grubość cięcia (0,5 mm do 9 mm) oraz jego rodzaj (plastry lub słupki julienne) można z łatwością regulować przy pomocy pokrętła.
Ergonomia
- Zaczep na miskę
- Nóżki antypoślizgowe z gumy termoplastycznej (TPR)
- Wysuwana szeroka nóżka – wysoki komfort użytkowania, można szatkować warzywa trzymając mandolinę w ręce lub ustawić ją na blacie pod kątem 45°
W zestawie
- Element do ochrony palców podczas pracy oraz dociskania warzyw/owoców za pomocą 6 cienkich szpikulców
- Nakładka z tworzywa sztucznego zabezpieczająca ostrze znajdujące na zewnętrznej stronie
Więcej informacji
| Numer katalogowy | 237922 |
|---|---|
| EAN | 8711369237922 |
| Producent | Hendi |
| Dane GPSR |
|
| Gwarancja | 1 rok |
| Szerokość | 395,00 mm |
| Głębokość | 165,00 mm |
| Wysokość | 115,00 mm |
| Materiał wykonania | tworzywo abs |
| Kontakt z żywnością | Tak |