Podobne modele
Opis
Nóż japoński Sashimi Sekiryu z katalogu Hendi to tradycyjny nóż japońskich kucharzy przeznaczony do krojenia filetów rybnych na sashimi i sushi. Zastosowanie wąskiej klingi sprawia, że nóż jest doskonały do skórowania i filetowania niewielkich i średnich ryb.
Wyprodukowany w Japonii, nóż Sekiryu łączy w sobie tradycyjny design, najwyższą jakość wykonania oraz idealne wyważenie, co sprawia, że praca z nim to czysta przyjemność.
Nóż Sashimi pozwala na krojenie wyjątkowo cienkich, niemal przezroczystych plastrów, minimalizując przy tym uszkodzenia krojonego produktu.
Materiały wykonania:
- Ostrze – japońska stal nierdzewna sus 420J2,
- Rękojeść – drewno topolowe.
Nóż ostrzony jednostronnie, co jest charakterystyczne dla tradycyjnych noży japońskich, zapewnia precyzyjne cięcia i niezwykłą kontrolę.
Twardość ostrza wynosi około 53 HRC, co stanowi optymalne połączenie ostrości i trwałości.
Więcej informacji
| Numer katalogowy | 845127 |
|---|---|
| EAN | 8711369845127 |
| Producent | Hendi |
| Dane GPSR |
|
| Gwarancja | 1 rok |
| Długość | 405,00 mm |
| Długość ostrza [mm] | 270,00 mm |
| Grubość | 2,5 mm |
| Materiał wykonania | drewno, stal nierdzewna |