Warniki do makaronu/Makaroniarki

Potrawy z makaronem są podstawą bardzo popularnej i lubianej w naszym kraju kuchni włoskiej, a także wielu polskich zup, rozmaitych zapiekanek, sałatek i nie tylko. Trudno dziś wyobrazić sobie restaurację, która nie serwuje ich w dużej ilości. Dobrej jakości, optymalnie ugotowany makaron to rozkosz dla podniebienia i chluba lokalu.

Gotowanie bądź podgrzewanie dużej ilości makaronu w krótkim czasie możliwe jest dzięki zastosowaniu profesjonalnego urządzenia, jakim jest warnik do makaronu/makaroniarka. W ofercie sklepu Gastrro dostępne są warniki w różnych wielkościach oraz z jednym bądź kilkoma koszami – w zależności od potrzeb lokalu. Wybierz wśród nich warnik, dzięki któremu ugotowanie perfekcyjnego – elastycznego i odpowiednio twardego makaronu stanie się błahostką. Na naszej stronie dostępne są warniki marki Redfox, RM oraz Stalgast. .

Jaki warnik do makaronu/makaroniarkę wybrać?

Makaroniarka to profesjonalne urządzenie wykorzystywane w restauracjach i punktach gastronomicznych serwujących potrawy kuchni włoskiej oraz inne dania z makaronem. 

Wybór warnika powinien być uzależniony od wielkości lokalu oraz od częstotliwości jego pracy. Jeżeli serwujemy dużo dań z kuchni włoskiej, urządzenie powinno być wyposażone w kilka komór do niezależnego gotowania makaronu. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy klient dostanie zawsze ciepły i optymalnie ugotowany makaron. 

Zastosowanie w makaroniarkach dokładnych termostatów zapewnia utrzymanie idealnej temperatury przez cały okres gotowania.  Ułatwia to tym samym przyrządzanie makaronu al dente, który jest znacznie zdrowszy od makaronu rozgotowanego. Makaron al dente ma niższy indeks glikemiczny, dlatego polecany jest w diecie cukrzycowej. 

Aby ułatwić utrzymanie wysokiego poziomu higieny, urządzenia wyposażone są w kraniki odpływowe, dzięki którym można odprowadzić płynną zawartość zbiornika. Dodatkowo wyjmowane sitka można myć pod bieżącą wodą, usuwając osad z makaronu. 

Zaletą gotowania makaronu w warnikach jest dużo szybsze ogrzewanie wody do odpowiedniej temperatury, w porównaniu do ogrzewania wody w zwykłych garnkach. Dzięki czemu wzrośnie wydajność pracy, a  co za tym idzie - wzrośnie liczba zadowolonych klientów.  Wyobraź sobie salę wypełnioną świeżym zapachem spaghetti, a w niej samych szczęśliwych klientów i to wszystko tylko dzięki jednemu urządzeniu. 

Zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem. W przypadku wątpliwości lub pytań przy wyborze zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym.  

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

36 produkt(ów)

Siatka Lista

Ustaw kierunek malejący

36 produkt(ów)

Nie znalazłeś szukanego produktu? Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!
Warniki do makaronu/Makaroniarki

Minimal Price: 126.83